Kursy nurkowania ASTD

Sportowe rekreacyjne nurkowanie (nurkowanie SCUBA, rekreacyjne nurkowanie) obejmuje wszystkie rodzaje nurkowania przeznaczone do celów rekreacyjnych. Sportowe nurkowania rekreacyjne przeprowadza się przy użyciu powietrza I nitroxowych mieszanin do 50% zawartości tlenu do zalecanej głębokości nie większej niż 40 metrów na wodach otwartych. Po właściwym wykształceniu i doświadczeniu zdobytym w ramach kursów specjalizacyjnych można poszerzyć zakres nurkowania sportowego o nurkowanie np.: pod lodem, w kawernach oraz nurkowanie dekompresyjne z limitowanym czasem dekompresji.

Nurkowanie techniczne (Technical diving, Extended Range Diving) obejmuje wszystkie rodzaje nurkowania przeznaczone do celów rekreacyjnych poza granicami sportowego nurkowania rekreacyjnego z podstawowej części kursów. Nurkowania techniczne prowadzi się przy użyciu powietrza lub mieszanin nitroxowych do 99% zawartości tlenu i czystego tlenu do nurkowania na głębokość większą niż 40 metrów na wodach otwartych. Ponadto obejmuje nurkowanie w środowisku z sufitem nad głową (Overhead Environment). Po właściwym wykształceniu i doświadczeniu zdobytym na kursach specjalizacyjnych można wykonywać nurkowania w zalanych wrakach, jaskiniach, kopalniach, nurkowania dekompresyjne z długim czasem dekompresji, nurkowanie z rebreatherem SCR / CCR - na obiegu zamkniętym oraz pół zamkniętym jednakże teraz ta dziedzina została wyodrębniona do osobnej grupy.

 

Magiczne Curacao - Nurkowanie na Karaiba…

14-04-2019

Pamiętam ten czas doskonale i to jak Robert opowiadał nam o tym, że szuka swojego kawałka na ziemi, gdzie mógłby osiąść na stałe, oraz założyć swój własny resort nurkowy.

Czytaj więcej

Nurkowanie w kopalni Maria Concordia

14-04-2019

Niedziela ranek, pakujemy samochód sprzętem i ruszamy w drogę, druga ekipa pod przewodnictwem Justyny rusza na koparki a my w przeciwną stronę – kierunek Dolny Śląsk.

Czytaj więcej

No more Nasi Goreng? - Wyprawa na Bali

12-04-2019

No more Nasi Goreng?czyli kilka bardzo subiektywnych wspomnień z wyprawy teamu nurkowego Szkoły Nurkowania DivePassion w Rydułtowach do Indonezji

Czytaj więcej

Szlakiem Trola - czyli wyprawa nurkowa d…

12-04-2019

No to jesteśmy!! Całą 25-osobową grupą przemierzyliśmy kilka tysięcy kilometrów, wszystko po to by podziwiać piękno norweskich fiordów. Były nurkowania, zwiedzanie, łowienie ryb a nawet zbieranie pszczelego miodu. Przeżyliśmy kolejną...

Czytaj więcej

Filipiny Dive Tour III - wyprawa nurkowa…

12-04-2019

Podporządkowałem swoje życie temu co kocham, nurkowaniu oraz podróżowaniu. Nigdy nie przypuszczałem że aż tak wiele będzie mnie kosztować moja pasja, wiele razy zastanawiałem się nad tym czy nie zerwać...

Czytaj więcej

Prawie jak Delfin - kilka słów o moin nu…

12-04-2019

Moja przygoda rozpoczęła się w Szkole nurkowania NAUI z Rydułtów gdzie pod okiem Marka i Justyny wykonałem swój pierwszy oddech pod wodą. Początki były trudne, uczyłem się podstaw, czyszczenie maski...

Czytaj więcej