Zimowy wyjazd do Egiptu

Piaszczyste plaże, gorące afrykańskie słońce, ciepła przejrzysta woda, wraki, rekiny, jednym słowem ogrom podwodnego życia ! Chcesz to zobaczyć ? Jeśli tak, to wyrusz z Divepassion na wyprawę do magicznego Egiptu !


Szczegóły wyprawy:

Termin: Luty 2020 ( dokładną datę podamy już wkrótce ... )
Lokalizacja: Safadża – wybierzemy najlepszą ofertę cenową ( już wkrótce ... )

Zakwaterowanie w pokojach dwu osobowych z opcją wyżywienia HB ( śniadania, obiado-kolacje ), istnieje możliwość wykupienia opcji Allinclusive

Nurkowanie: Pakiet 10 nurkowań, 2 nurkowania dziennie. Nurkowania odbywają się z łodzi.

CENA: W chwili obecnej szukamy najlepszej oferty touroperatorów. ( już wkrótce .... )

Nurkowanie cena: 220 euro ( w cenie 10 nurkowań, transfer do łodzi, butle z powietrzem, balast, lunch )
Uwaga! Na koniec pobytu zbieramy po 10 euro TIPU dla załogi, która służy nam pomocą, podają butle i balast nurkowy, pomagają wejść i wyjść z wody itp.

Dodatkowo: Na miejscu, można dodatkowo wykupić wycieczki ( np. do Luxoru czy np. wycieczka do wioski beduińskiej na quadach )

Zainteresowanych prosimy o kontakt ( ilość miejsc ograniczona ! )


Opis łodzi:
Najlepsza w regionie i bardzo wygodną łódź. Dużo większą niż standardowe łodzie pływające na dzienne nurkowania. ,,Iga “ była kiedyś łodzią przeznaczoną na długie i dalekie wyprawy morskie typu safari, zaprojektowaną tak, by zapewnić maksimum komfortu.


DUŻY POKŁAD NURKOWY I SALON
Jego olbrzymi rozmiar sprawia ze przygotowanie do nurkowań jest wygodne a każdy ma dla siebie dużo miejsca na skrzynkę ze sprzętem oraz butlę ze sklarowanym jacketem i automatem. Posiadamy wygodne stanowiska dla 30 osób nurkujących. Zawsze masz u nas wszystko na swoim miejscu i nie ma mowy o poczuciu ścisku czy tłoku. Leżąca niżej platforma nurkowa z której skaczemy do wody posiada także tyle przestrzeni, że do wejścia do wody mogą się przygotowywać w tym samym momencie nawet 3 grupki zupełnie sobie nie przeszkadzając. Słodka woda na platformie pozwala na opłukanie się po wyjściu z wody.


Strefa relaksu
Łódź posiada 2 przestronne pokłady do odpoczynku w cieniu i w słońcu. Do Waszej dyspozycji jest mnóstwo materaców i puf (ponad 30 miejscówek), które zamienią oczekiwanie na nurkowania w czas relaksu i błogiego lenistwa. Są one rozmieszczone na dwóch najwyższych poziomach. Najwyższy z nich jest osłonięty od wiatru tak, że nawet w zimowych miesiącach możecie się tam ogrzać w egipskim słońcu.

Wyżywienie
Na łodzi w przestronnym salonie serwujemy pyszny lunch w formie szwedzkiego stołu. Znajdziecie tu zawsze duży wybór sałatek, mięso lub rybę oraz ryż i makaron lub ziemniaki. Wszystko przygotowywane jest na łodzi przez naszego wyśmienitego kucharza. Do picia przez cały dzień serwujemy cole, wodę, rożne rodzaje herbaty i kawę w nielimitowanych ilościach. A po nurkowaniach serwujemy przekąski, których nie znajdziecie na innych łodziach: sałatki owocowe, ciasta oraz świeży sok owocowy. Wszystko w cenie.

Hotel:Opis miejscowości:
Safadża ( Safaga ), miasto położone nad brzegiem Morza Czerwonego, które jeszcze 30 lat temu było niewielką osadą rybacką, a dziś stanowi najpopularniejszy kurort turystyczny w Egipcie. Swoją sławę zawdzięcza piaszczystym plażom i słonecznej pogodzie trwającej prawie cały rok. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – od miłośników aktywnego wypoczynku do osób szukających relaksu lub chcących poznać pamiątki po bogatej historii kraju.

Kurort podzielony jest na trzy części. Najstarszą jest Al Dahar z bazarem pełnym sklepików, gdzie można kupić rękodzieła, srebro, złoto, przyprawy, tkaniny itp. Znajduje się tu największy w Hurghadzie meczet, Koptyjski Kościół czy Akwarium. Miejsce to przyciąga turystów atmosferą „prawdziwego Egiptu”.
Centrum Hurghady to Sakalla – dzielnica ciągnąca się przez ok. 2 km, pełna dyskotek, sklepów z pamiątkami, niedrogich restauracji i pubów.
Kuchnia egipska jest połączeniem smaków kuchni tureckiej i arabskiej. Najczęściej króluje w niej baranina, wołowina, czosnek, cebula, pietruszka, a z przypraw kurkuma, kolendra, sól i pieprz. Większość potraw tworzą warzywa przyprawiane aromatycznymi ziołami.

Tradycyjną potrawą jest Foul – klopsiki sporządzane ze zmielonej fasoli lub bobu z dodatkiem ziół. Do wielu potraw dodawany jest egipski chleb Aisz. Dużą popularnością cieszą się sałatki, które nie mają za wiele wspólnego z ich europejskim odpowiednikiem. Inne popularne potrawy to:

-Bisara – pure z fasoli z czosnkiem i zasmażana cebulą,
-Szurbet Ads – zupa z soczewicy doprawiana kminkiem i cytryną,

Treść opisów dostarczana przez merlinx.

Szisz Kbab – grilowana baranina, wątróbka z cebulą.
Z napojów często podawane są mocne napary kawy i herbaty, które przeważnie mocno się słodzi. Warto spróbować też egipskiego piwa Stella.
Należy pamiętać, że Egipt to kraj muzułmański i w związku z tym obowiązuje tu post w wyznaczonych okresach, np. podczas ramadanu. W tym czasie turyści jedzący na ulicach nie są dobrze odbierani. Ze względu na inna florę bakteryjną należy starannie wybierać restauracje lub jadać w hotelach.
Obyczaje hotelowe nie różnią się od panujących w innych krajach. Stroje kąpielowe noszone na plaży czy przy basenie nie stanowią problemu, jednak należy pamiętać, że nie wolno opalać się toples. W wielu hotelach istnieje zakaz zabierania jedzenia cz napojów do pokoju, a do wieczornego posiłku nie można być skąpo ubranym. W Egipcie nie ma szczególnie rygorystycznych norm obyczajowych, ale należy zwrócić uwagę na ubiór, gdyż noszenie krótkich spódnic, szortów czy strojów plażowych jest niestosowne.
Personel sprzątający w hotelach to przeważnie mężczyźni, gdyż w Egipcie nie jest mile widziane by kobiety funkcjonowały poza rodziną.
Ważną rolę odgrywa bakszysz – napiwek, który w porównaniem z niskimi zarobkami często jest drugą wypłatą. Pokojowemu przeważnie daje się ok. 5 EGP tygodniowo za osobę. Napiwki są powszechne również u kelnerów i barmanów jak i przy każdej usłudze, jednak należy go dawać tylko, gdy jest się naprawdę zadowolonym z usługi.
Nie wolno fotografować obiektów wojskowych, rezydencji państwowych, jak również mostów i portów.
Egipcjanie są bardzo religijni, bez względu na to, czy są koptyjskimi chrześcijanami, czy też muzułmanami. Ich religijność nie jest tylko rytualna i powierzchowna, jak w wielu krajach Zachodu, ale wpływa znacząco na sposób życia. Religijne nakazy są ważne na równi z przepisami prawnymi. Najważniejszą wartością dla Egipcjanina jest rodzina, a każdy z jej członków jest odpowiedzialny za jej reputację. Bardzo dużą uwagę zwraca się na rolę kobiety i mężczyzny w społeczeństwie, a ogólne zasady odbiegają w znacznym stopniu od europejskich, toteż nie należy się dziwić kiedy turystka podróżująca autobusem zostanie wezwana do zajęcia miejsca na początku razem z innymi kobietami.
Panom stanowczo odradza się flirtowanie czy nawet rozmowę z lokalnymi niewiastami – stanowi to poważne złamanie kodeksu moralnego.
Nadmorski hotel Lotus Bay położony w Safaga, 4 km od centrum i 58 km od Hurghady.
Udogodnienia i usługi: recepcja, restauracje, bary, odkryty basen z oddzielnym brodzikiem, klub dla dzieci, kort tenisowy/do squasha, klub fitness, kawiarenka internetowa, spa z basenem, sauna, jacuzzi, pokój parowy.
Wyposażenie pokoi: łazienka, telefon, TV, klimatyzacja, mini bar, obsługa hotelowa (dodatkowa opłata), balkon lub taras.

 

To wszystko czeka na Ciebie ! Nie zwlekaj zapisz się już dzisiaj na niesamowitą wyprawę nurkową do Egiptu z Divepassion

Zimowy wyjazd do Egiptu

20-11-2019

Piaszczyste plaże, gorące afrykańskie słońce, ciepła przejrzysta woda, wraki, rekiny, jednym słowem ogrom podwodnego życia ! Chcesz to zobaczyć ? Jeśli tak, to wyrusz z Divepassion na wyprawę do magicznego...

Czytaj więcej

Marcowa wyprawa na Malediwy

20-11-2019

Marzy Ci się pobyt na magicznej wyspie z białym piaskiem, turkusową wodą, hamakiem pod palmą ? A może interesuje Cię nurkowanie w krystalicznie czystej i ciepłej wodzie ? Marzenia się...

Czytaj więcej

Nurkowanie na wraku Jan Heweliszu

20-11-2019

Już w Kwietniu zapraszamy na kolejne niesamowite nurkowanie na wraku Polskiego promu Jan Heweliusz. Szczegóły już wkrótce...

Czytaj więcej

Majowy wyjazd na Karaiby

20-11-2019

Tym razem, ponownie ruszamy odwiedzić najpiękniejsze miejsca do nurkowania w krystalicznie czystych wodach morza Karaibskiego. Szczegóły wkrótce:  

Czytaj więcej

Bali - wyspa ognia, rekinów i mant

20-11-2019

Chcesz nurkować z Mantami, Rekinami ! Zwiedzać przepiękne Balijskie Świątynie! Wejść na wulkan ? Ta wyprawa jest właśnie dla Ciebie. Zapraszamy do udziału w kolejnej niesamowitej wyprawie po wyspie Bali. Szczegóły...

Czytaj więcej

Nurkowy sierpień w Egipcie

20-11-2019

Krystalicznie czysta i ciepła woda, temperatura powietrza w granicach 40 stopni, widoczność w granicach 50 m.  Kolejny raz ruszamy do Egiptu. Szczegóły wkrótce....

Czytaj więcej

Nurkowo Turystyczna wyprawa do Norwegii

20-11-2019

A fiordy nam z reki jadły ..... Zapraszamy na wyprawę w przepiękne miejsca Norwegi! Będziemy nurkować, łowić ryby i zwiedzać To wszystko możesz przeżyć z Nami. Szczegóły już wkrótce...

Czytaj więcej

Nurkowanie na wrakach Bałtyku

20-11-2019

Cudze chwalicie, swojego nie znacie. Tym razem zapraszamy na kolejne wspólne nurkowania na wrakach Bałtyku. 

Czytaj więcej

Jaskiniowy wyjazd do Francji

20-11-2019

Chcesz zdobyć nowe doświadczenie, eksplorować podwodne korytarze francuskich jaskiń ? Ten wyjazd jest właśnie dla Ciebie. Zapraszamy na wspólny szkoleniowy wyjazd do Francji.

Czytaj więcej

Nurkowy wyjad do Meksyku

20-11-2019

Chcesz zwiedzić Meksyk ? Zanurkować w Cenotach ? Dołącz do nas my lecimy by zwiedzić te niesamowite miejsca.

Czytaj więcej