Wyspy Medes

 

Nurkowanie na Wyspach Medes: Przygoda w Rajskim Środowisku Morskim

Wyspy Medes, położone u wybrzeży hiszpańskiej Katalonii, to nie tylko uroczy archipelag, ale także raj dla miłośników nurkowania. To miejsce, które przyciąga zarówno doświadczonych nurków, jak i początkujących entuzjastów, oferując fascynujące podwodne widoki i niezapomniane przygody. Nurkowanie na Wyspach Medes to wyjątkowe doświadczenie, które pozwala odkryć piękno świata podwodnego Morza Śródziemnego.

Podczas nurkowania na Wyspach Medes możesz spodziewać się imponujących warunków, które czynią to miejsce idealnym dla pasjonatów podwodnego świata. Wyspy są objęte ochroną i uznane za rezerwat morski, co oznacza, że ​​ich ekosystemy są niezwykle dobrze zachowane. Woda jest tu krystalicznie czysta, a widzialność pod wodą jest często doskonała, co pozwala obcować z różnorodnym życiem morskim.

Co sprawia, że nurkowanie na Wyspach Medes jest tak wyjątkowe?

  1. Bogactwo życia morskiego: Woda wokół Wysp Medes jest bujnym środowiskiem dla różnorodnych gatunków ryb, mięczaków, skorupiaków i innych organizmów morskich. Spotkanie z barwnymi rybami, murenam, ośmiornicami czy żółwiami morskimi to często codzienność podczas nurkowania.

  2. Zachowane rafy koralowe: Wyspy Medes to jedno z niewielu miejsc w zachodniej części Morza Śródziemnego, gdzie zachowały się rafy koralowe. Te delikatne ekosystemy stanowią schronienie dla wielu gatunków i tworzą malownicze podwodne ogrody.

  3. Wraki statków: W okolicach Wysp Medes znajduje się kilka wraków statków, które stanowią fascynujące miejsca do nurkowania. Historia tych zatopionych jednostek dodaje tej przygodzie niepowtarzalnego uroku.

  4. Różnorodność głębin: Bez względu na poziom umiejętności nurkowych, Wyspy Medes oferują zróżnicowane miejsca do nurkowania, zarówno na płytkich rafach koralowych, jak i w głębszych wodach, co pozwala dostosować nurkowanie do swoich preferencji.

  5. Szkoły nurkowe i przewodnicy: Na Wyspach Medes działa wiele szkół nurkowania i doświadczonych przewodników, którzy pomogą zarówno początkującym, jak i zaawansowanym nurkom odkrywać podwodne cuda tego regionu.

Nurkowanie na Wyspach Medes to wyjątkowe połączenie przygody i ekologii. To miejsce przypomina o konieczności ochrony morskiego środowiska i jednocześnie pozwala odkryć fascynujący świat pod powierzchnią wody. Dla miłośników nurkowania, Wyspy Medes to niezapomniane doświadczenie, które zostaje w pamięci na zawsze.

 

Kiedy - Wylot z Krakowa 26.04 do 03.05.2024
Noclegi - hotel z basenem, 500 m od plaży, każdy pokój z balkonem , w cenie śniadania i kolacje
CENA za osobe
- nocleg ze śniadaniem i kolacja 1850 zł
- bilet lotniczy z bagażem 20 kg Ok 1000 zł
( możliwość bez bagażu głównego dla osób bez sprzętu nurkowego )
- transfer z lotniska 25 euro
- nurkowania w zależności od ilości
Ilość miejsc ograniczona - 26 osób !!
Zapraszamy 😘
☎️☎️ 509026769

Meksyk 2023

14-11-2022

Meksyk – kraina jaskiń, pięknych plaż i niesamowitych zabytków. Zapraszamy na kolejną niesamowitą wyprawę w jeden z najpięknieszych rejonów Meksyku. Playa Del Carmen miasto i siedziba gminy Solidaridad położone w północnej...

Czytaj więcej

Filipiny 2024

23-05-2023

Odkryj niezwykłe piękno Filipin podczas podróży pełnej niezapomnianych przygód i fascynujących nurkowań! Zapraszamy Cię do odkrycia tajemniczych podwodnych światów, które czekają na Ciebie na tych malowniczych wyspach. Oto kilka powodów, dla...

Czytaj więcej

Wyspy Medes

05-11-2023

  Nurkowanie na Wyspach Medes: Przygoda w Rajskim Środowisku Morskim Wyspy Medes, położone u wybrzeży hiszpańskiej Katalonii, to nie tylko uroczy archipelag, ale także raj dla miłośników nurkowania. To miejsce, które przyciąga...

Czytaj więcej

Curacao

05-11-2023

Nurkowanie na Curaçao: Odkryj Podwodny Raj na Karaibach Curaçao, jedna z trzech wysp tworzących Antyle Małe w regionie Karaibów, to raj dla miłośników nurkowania. To miejsce, które zachwyca błękitem wód Morza...

Czytaj więcej

Gozo

05-11-2023

Nurkowanie na Gozo: Odkryj Tajemnice Malty Pod Wodą Gozo, jedna z trzech głównych wysp archipelagu maltańskiego, to prawdziwy klejnot Morza Śródziemnego, który przyciąga miłośników nurkowania z całego świata. Nurkowanie na Gozo...

Czytaj więcej

Norwegia

05-11-2023

Wyprawa Nurkowa do Norwegii: Podwodne Cuda w Krainie Fiordów Norwegia to nie tylko znana z malowniczych krajobrazów lądowych, ale również fascynująca destynacja dla miłośników nurkowania. Ta wyprawa nurkowa pozwoli Ci odkryć...

Czytaj więcej

Karaiby - rejs nurkowy

05-11-2023

Wyprawa Nurkowa na Karaibach: Luksusowy Rejs Katamaranem przez Rajski Świat Podwodny Karaiby, znane ze swoich białych plaż, turkusowych wód i słonecznego nieba, to jedna z najpiękniejszych destynacji na świecie. Jednak to...

Czytaj więcej

Stany Zjednoczone

05-11-2023

Wyprawa Nurkowa na Florydę: Odkryj Podwodny Świat w Sercu Stanów Zjednoczonych Floryda, znana z pięknych plaż, ciepłego klimatu i fascynującego świata podwodnego, to jedna z najważniejszych destynacji nurkowych w Stanach Zjednoczonych...

Czytaj więcej