Kursy nurkowania dla dorosłych

Kurs nurkowania dla dorosłych prowadzone są według standardów NAUI oraz ASTD. W ramach zajęć prowadzimy szkolenia na stopnie podstawowe aż do liderskich włacznie. Zajrzyj tutaj i wybierz interesujący Cię kurs.

  SZKOLENIA NAUI        
1.

 Podstawowy kurs nurkowania NAUI Scuba Diver
 Kurs składa się z trzech etapów:
 - zajęcia teoretyczne
 - zajęcia basenowe
 - zajęcia na wodach otwartych
 Po pozytywnym zaliczeniu wystawiana jest międzynarodowa
 licencja uprawniająca do nurkowania do głębokości 18m

     
 2

 

Kurs Advanced Scuba Diver
Sstanowi kontynuację szkolenia dla  certyfikowanych nurków. Zaprojektowany jest tak, aby w przyjemny sposób i pod stałym nadzorem instruktora zapewnić kursantom nowe doświadczenia nurkowe.
Kurs prowadzony jest wyłacznie na wodach otwartcyh
Kurs składa się z wykładów i sześciu nurkowań w wodach otwartych:
3 NURKOWANIA OBOWIĄZKOWE:
Nawigacja;
Nurkowanie nocne lub z ograniczoną widocznością;
Nurkowanie głębokie ( maksymalnie do 40m)

     
 3   Adaptive Scuba Diver
Program szkolenia nurków niepełnosprawnych NAUI pozwala uzyskać referencje nurkowe osobom niepełnosprawnym, którym stopień niepełnosprawności nie pozwala osiągnąć wszystkich umiejętności wymaganych do certyfikacji przez standardy NAUI
Kwalifikacje Absolwentów
Program Adaptacyjny zapewnia ewidencję przeprowadzonych ćwiczeń, również informuje osoby, z którymi Nurek Adaptacyjny będzie nurkował o jego bieżących umiejętnościach i o tych, których nie jest w stanie osiągnąć samodzielnie. Pakiet referencji Nurka Adaptacyjnego (dostępny od NAUI) dostarcza spersonalizowanych informacji o zdolnościach jego posiadacza, o ograniczeniach, uprawnieniach w stosunku do partnerów i opiekunów nurkowych, tak aby zapewnić odpowiednio wymagane warunki asysty i przystosowania.
     
4  

 

RESESCUE DIVER
Trening obejmuje opanowanie umiejętności oraz wiedzy niezbędnej do zarządzania ryzykiem, efektywnego postępowania w nagłych wypadkach oraz rozwiązywania problemów w wodzie. Omówione zostaną: asysta, transport, udzielanie pomocy na powierzchni oraz ratowanie i wydobywanie zarówno płetwonurków jak i nurków bezdechowych z głębokości metodą z wykorzystaniem łodzi jak i bezpośrednio na brzeg. Kurs spełnia wymagania wstępne certyfikowanych zajęć ratowniczych dla: Instruktorów Nurkowania Bezdechowego, Asystentów Instruktora, Dive Masterów oraz Instruktorów.

     
 5   Asystent Treningowy
Ukończenie kursu daje studentowi kwalifikacje w zakresie wiedzy i umiejętności do asystowania przy ćwiczeniach nurkowych. Nacisk kładziony jest na wyszkolenie studenta do udzielania pomocy innym w trakcie kursu pod okiem instruktora NAUI. Kurs ten nie jest dopowiednikiem innych kursów specjalistycznych NAUI i nie może być ukończony w ich zastępstwie. Ma on na celu polepszenie i uzupełnienie podstawowych umiejętności nurkowych kursanta. Mimo, iż ukończenie kursu certyfikuje kursanta jako asystenta treningowego, tytuł ten nie jest zaliczany do kursów NAUI przyznających stopień Lidera NAUI.
KWALIFIKACJE ABSOLWENTA:
Certyfikowany asystent treningowy posiada kwalifikacje pozwalające mu na: Tymczasowe bezpośrednie nadzorowanie pozostałych studentów, gdy instruktor przeprowadza trening z innymi.
Eskortowanie najwyżej dwóch nurkujących studentów na powierzchni oraz podczas wycieczek podwodnych.

     
 6  

 Kurs Master Scuba Diver
jest przeznaczony dla nurków, którzy pragną poszerzyć swoje umiejętności i wiedzę nurkową. Nacisk kładziony jest na udział studenta w zajęciach oraz, po zakończeniu wykładów i dyskusji, na praktyczne zastosowanie posiadanej wiedzy na wodach otwartych. Ukończenie tego kursu jest doskonałym wstępem dla osób pragnących zdobyć certyfikację Lidera NAUI.