Kurs Rescue Diver

Kurs Nurkowania Rescue Diver jest jednym z najbardziej zaawansowanych programów szkoleniowych w nurkowaniu rekreacyjnym. Skierowany jest do doświadczonych nurków, którzy chcą podnieść swoje umiejętności do kolejnego poziomu i nauczyć się reagować w sytuacjach awaryjnych pod wodą. To intensywny kurs, który wymaga od uczestników zaangażowania, determinacji i gotowości do działania w trudnych warunkach.

Podczas kursu Nurkowania Rescue Diver, uczestnicy zdobywają wiedzę i umiejętności niezbędne do udzielania pomocy innym nurkom w różnych sytuacjach awaryjnych. Teoretyczne zajęcia obejmują zagadnienia związane z ratownictwem w nurkowaniu, identyfikacją potencjalnych zagrożeń, zarządzaniem stresem oraz procedurami udzielania pierwszej pomocy nurkowej.

Najważniejszą częścią kursu są jednak praktyczne ćwiczenia, które odbywają się zarówno na powierzchni wody, jak i pod wodą. Uczestnicy praktykują różne techniki ratownicze, takie jak holowanie, sztuczne oddychanie, zarządzanie nurkowym zestawem ratunkowym oraz udzielanie pomocy nurkom w stanach paniki czy utraty przytomności.

Instruktorzy kursu Nurkowania Rescue Diver są doświadczonymi profesjonalistami, którzy kładą duży nacisk na realistyczne symulacje i praktyczne scenariusze ratownicze. Ich celem jest przygotowanie uczestników do efektywnego działania w sytuacjach kryzysowych pod wodą oraz promowanie bezpieczeństwa i odpowiedzialności w nurkowaniu.

Po ukończeniu kursu Nurkowania Rescue Diver, uczestnicy otrzymują certyfikat, który potwierdza ich zaawansowane umiejętności i uprawnienia do udzielania pomocy innym nurkom w sytuacjach awaryjnych. To nie tylko kolejny krok w rozwoju nurkowych umiejętności, ale także wyraz gotowości do działania w obronie bezpieczeństwa i życia innych nurków pod wodą.

Kurs składa się z następujących części:

1. Część teoretyczna ( w siedzibie naszej szkoły )
2. Część praktyczna na pływalni krytej
3. Część praktyczna na wodach otwartych

Kurs połączony jest z kursem pierwszej pomocy przedmedycznej lub kursem KPP ( Kwalifikowaną pierwsza pomoc )

Nie limitujemy nurkowań ! Na basenie i wodach otwartych ćwiczymy do czasu opanowania wszystkich wymaganych umiejętności.

Po ukończeniu kursu, otrzymujesz międzynarodowy certyfikat, potwierdzający kwalifikacje nurka ratownika !

Kurs jest obowiązkowym kursem dla osób chcących odbyć kurs Divemastera lub Instruktora nurkowania

Zainteresowany ? Dzwoń 889 715 909 lub 509 026 768